Міжнародний день миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства та вогню.
До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте, у резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня. У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.
В Україні День миру встановлений Указом Президента від 05.02.2002 № 100/2002 «День миру» і відзначається щорічно 21 вересня – Міжнародний день миру.
Емблемою Міжнародного дня миру, є білий голуб з оливковою гілкою. У квітні 1949 року в Парижі та Празі одночасно проходив перший Всесвітній конгрес прихильників миру під гаслом: «Захист миру – справа всіх народів миру». Засіданню необхідною стала емблема, завдяки якій слово «мир» стане зрозумілим кожній людині на планеті. За допомогою звернулися до геніального іспанця, великого Пабло Пікассо. Емблема була намальована: це був білий голуб, який ніс у дзьобі оливкову гілку. Голуб – прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір – символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка – символ перемоги, миру та примирення.
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність: діти ідуть на заняття, дорослі на роботу, навкруги панує спокій та безтурботність. Там, де уклад суспільства міцний, безцінний дар миру може ніхто особливо й не помічати.
Для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя — це лише казкова мрія, багато дітей страждають, вони не мають сім’ї, проте в них багато горя. Для таких людей, насамперед, і існує День миру. У час, коли в нашій рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, цей день особливий.
З давніх – давен символом миру вважали голуба. Ви замислювалися про те, чому саме голуб є символом миру?
Відомо, що з давніх часів голуби вважалися священними птахами, добрими вісниками богів. У Стародавньому Римі символом миру вважалися голубки Венери. Існує легенда про те, як голубки богині кохання Венери звили своє гніздо в шоломі бога війни Марса, і бог війни, щоб не руйнувати їхнє гніздо, відмовився від чергового кровопролиття.
А давні слов’яни вважали, що всі голуби приносять у дім щастя, лад та спокій. А білий голуб – символ чистоти. радості, прагнення до польоту, свободи, миру.
Японія назвала один зі своїх космічних супутників «tsuru», що означає журавель. Це відсилка до японської прикмети, за якою той, хто складе тисячу паперових журавликів, гарантує собі відмінне здоров'я.
У 1955 році зі смертю 12-річної японської дівчинки Садако Сасакі, яка загинула від наслідків ядерного бомбардування Хіросіми, паперові журавлики стали символом миру. Діти з усього світу надсилали до Японії журавликів, які Садако не встигла доробити.
Друга легенда каже про те, що журавлі збираються в коло для захисту свого короля, при цьому однією ногою вони стоять на землі, а іншою стискають камінь: якщо журавель засинає, камінь падає і будить його.
А який символ миру у вашій країні? Розкажіть нам.