Навіщо вчити українську мову у медичному університеті, тим паче відвідувати гурток?
Ніби нещодавно ми склали ЗНО, значить ще пам’ятаємо правопис, численні правила, незліченні винятки. Насправді мова потрібна. По перше, лікарі повертають людям якість життя завдяки професійним знанням – лікують від хвороб, по друге – ввічливим, зваженим словом підтримують моральний дух і дають натхнення своїм пацієнтам. Саме на це і зосереджена робота на засіданнях у нашому гурткові. Вони дуже насичені і їх можна порівняти з Макдональдсом: швидко (2 години вільного часу, але проведені з користю J), якісно, висока калорійність відносно невеликих порцій: багато інформації за невеликий проміжок часу, а крім того смачно, тобто цікаво.
Важливим є те, що в умовах дистанційного навчання у нас проводяться засідання в он-лайн форматі, на яких ми вчимося брати участь у полеміці, дискусії, нам показують де і як застосовувати українську мову, як ставити запитання та й просто як розмовляти. Також на кожне засідання ми запрошуємо спеціалістів з різних галузей медицини для спілкування, що є досить цікавим та пізнавальним.
Про наш гурток можна багато писати, але краще подивитися на власні очі.
Бажаєте зазирнути за лаштунки наукового життя? Запрошуємо …
Староста: Заріцька Ольга, група 10112
Тема засідання: «Комунікативна взаємодія лікаря з пацієнтом».
До обговорення долучилися студенти 1, 2 медичних факультетів та завідувачка амбулаторії загальної практики сімейної медицини м. Полтави Рогозіна Лариса Анатоліївна.
Тема: Психотерапевтична комунікація в лікарській діяльності.
На засідання гуртка було запрошено спеціаліста невідкладних станів Харківського центру екстреної медицини та медицини катастроф Руденка Андрія Михайловича. Активну участь в обговоренні брали студенти першого курсу 10112, 10102 та 10119 груп першого медичного факультету.
Участь студентів у гуртку дозволяє розширити коло їхніх інтересів, здобути якісно нові знання, навчитися аналізувати інформацію та синтезувати її у власні творчі напрацювання.
Тема: Ідентифікаційна функція мови.
Студенти мали можливість побачити в режимі реального часу роботу фахівця з неодимових лазерів, ТОП тренера PRIME LASER SYSTEMS Винниченка Я.В.
Також першокурсники випробовували себе у ролі науковців та представили свої доповіді з обраної теми. Жваве обговорення тривало майже дві години.
Активну участь в обговоренні брали студенти 10112, 10102 та 10908Фр груп.
Тема: Формування комунікативної компетентності майбутніх лікарів.
На засідання гуртка було запрошено лікаря уролога-андролога, репродуктолога, кандидата медичних наук, члена Української Асоціації Андрології та Сексуальної Медицини Чернокульського І. С.
Тема: Естетична функція мови.
Ще давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив».
Студенти відточували свою риторичну вправність, адже у розмові людина виявляє свою вихованість, грамотність та приналежність до певної сфери діяльності.
Активну участь в обговоренні брали студенти 10112, 10102 та 9908 Фр груп.